CZYM JEST MALINA DOLLHOUSE?

Malina dollhouse jest odpowiedzią na brak stonowanych, ekologicznych domków i mebelków dla lalek Barbie w sklepach. Domki dla lalek i mebelki są zwykle plastikowe, we wszystkich odcieniach różu, krzykliwe. Chciałam stworzyć domki i mebelki dla lalek, które będą stonowane oraz będą się dobrze prezentowały w nowoczesnych pokojach dziecięcych. Delikatna stylistyka uspokoi dziecięce zmysły, a nowoczesny design pozwoli im się opatrzeć z dobrym wzornictwem.

   

MOJA HISTORIA

Moja przygoda z mebelkami zaczęła się jak byłam dzieckiem. Robiłam domki z kartonów, mebelki ze wszystkiego, co znalazłam, uszyłam rozkładaną wersalkę i wiele ubranek. Coś mi z tych domków zostało, bo zostałam architektem. Później zostałam mamą córeczki i powróciło marzenie o małych przedmiotach. W sklepach niestety króluje plastik i krzykliwe różowe domki, więc poszukałam alternatywy. W połączeniu tego wszystkiego zaczęłam robić mebelki ze sklejki, materiałów, w skali 1:6. Córeczki są zachwycone, a ja połączyłam swoja pasję z zawodem.


   

WARTOŚCI

Naturalne i bezpieczne materiały - polska sklejka klasy higieniczności E1, drewno, bawełna, wiskoza, klej z certyfikatem bezpieczeństwa zabawek i wodna farba akrylowa z certyfikatem bezpieczeństwa zabawek, wypełnienie poliestrowe poduszek i kołder i gąbka tapicerska z certyfikatem oeko-tex. Te materiały są używane przy produkcji i są bezpieczne dla dzieci.

Rodzima produkcja - wszystkie półprodukty jak i produkt końcowy są wykonane w Polsce.

Ręczne wykonanie - Wszystkie etapy produkcji oprócz wycięcia elementów ze sklejki wykonywane są ręcznie. Wszystkie elementy są szlifowane (z pomocą elektronarzędzi), klejone, malowane i szyte na maszynie do szycia z dbałością o każdy szczegół.

Design - Mebelki i domki są wzorowane na prawdziwych designerskich meblach i  zaprojektowane w każdym szczególe, stonowane, pozwalające dziecku użyć wyobraźni.

Edukacja architektoniczna i estetyczna - przez zastosowanie stonowanych połączeń barw, prostej, nowoczesnej formy i nowoczesnego wzornictwa.

   

Wszystkie mebelki robię ręcznie ze sklejki, szlifuję z dbałością o każdy detal, sklejam klejem z certyfikatem bezpieczeństwa zabawek, maluję farbą akrylową wodorozpuszczalną z certyfikatem bezpieczeństwa zabawek, szyję pościele i poduchy z mięciutkiego materiału. Do łączenia sklejki używam tylko kleju, nie ma tam żadnych metalowych elementów, żadnych gwoździ. Wszystko po to, by dzieci były szczęśliwe i mogły przenosić się w świat zabawy, odgrywać sceny z życia dorosłych w swoich mini czterech kątach za pomocą laleczek, oczywiście bezpiecznymi dla nich zabawkami.